Menu Zamknij

Chyba nie ma kobiety, której kwiaty nie sprawiłyby radości.

Kobieta, która otrzymuje kwiaty czuje się pięknie i wyjątkowo. Nawet skromna stokrotka zerwana na polu znaczy więcej niż słowa. Drobny gest podarowania kwiatów przypomina kobiecie, że to właśnie ona jest najważniejsza w życiu mężczyzny. Ale ! Okazuje się, że w internetowych kwiaciarniach to wcale nie mężczyźni kwiaty zamawiają częściej.

Na temat ‚kwiecistego pomysłu na biznes’ rozmawiam z Panią Anią Karpińską, właścicielką Bloomiebox.

Bloomiebox. Kwiaciarnia Internetowa. Inna od standardowych poczt kwiatowych. Prawdopodobnie pierwsza na polskim rynku, która oferuje świeże kwiaty zapakowane w ekologiczne pudełko, a jednocześnie umożliwiająca stworzenie samodzielnej kompozycji. Na czym jeszcze polega jej indywidualność i sekret udanego sukcesu w biznesie? Sprawdźmy!

Od kiedy działa Bloomiebox?

Pani Ania: Pomysł narodził się w marcu tego roku w dzień kobiet, a sklep wystartował pod koniec sierpnia. Jak widać prace nad budową firmy trwały dłużej, niż jego działalność na dzień dzisiejszy!

kwiaty

fot. Bloomiebox

Uwaga! domyślam się. Otrzymała Pani kwiaty na dzień kobiet, które wywołały nie lada radość … tak narodził się pomysł?

Pani Ania: Wręcz przeciwnie, koleżankę z pracy zaskoczył kurier kwiatowy. Kwiaty były mało atrakcyjne, zostawiła je w biurze i zwiędły po 4 dniach. Dowiedziałam się, że cena usługi była bardzo wysoka, a jakość pozostawiała wiele do życzenia. Sporo rozczarowanie. Zaczęłam testować kwiaty z różnych miejsc i ceny nie były adekwatne do jakości. Postanowiłam wywołać uśmiech u kobiet na wiele, wiele dni i przy okazji zapewnić im dawkę relaksu i zabawy! Dlatego kwiaty, które wysyłam są do samodzielnego ułożenia bukietów według moich prostych instrukcji video.

Na czym polega sekret świeżości kwiatów i długiej radości z nich?

Pani Ania:  Pozyskuje kwiaty dopiero, gdy mam na nie zamówienie. Kwiaty nie czekają na klienta tak jak w kwiaciarniach czy supermarketach. W momencie otrzymania boxa przez naszych klientów są one jeszcze w pąkach i rozkwitają z każdym dniem, zwiększając swoją objętość. Razem z boxem dostarczamy kilka sztuk odżywek przedłużających dodatkowo trwałość i spis wszystkich naszych porad i trików. Jednak podstawa to świeżo ścięte kwiaty od lokalnych dostawców.

kwiaty

fot. Bloomiebox

Blogerki, kobiety same sobie czy mężczyźni swoim wybrankom serca – kto w Bloomiebox zamawia kwiaty najczęściej?

Pani Ania: Kobiety same sobie i tu mogę zaskoczyć, ale kobiety innym kobietom! Bardzo mnie to cieszy. Mężczyźni wysyłający kwiaty kobietom są dopiero na 3 miejscu. Bardzo dużo moich klientek to przedsiębiorcze kobiety, które tez prowadzą własne firmy, wiedza czego chcą i lubią sprawiać sobie takie drobne przyjemności. Uważam, ze każda z nas na to zasługuje!

Jest wśród nich znana osoba?

Pani Ania: Obawiam się, ze obowiązuje mnie ochrona danych osobowych. Co jakiś czas robię kolaże ze zdjęć nadesłanych przez klientki, wiec pozostaje mi zachęcić do śledzenia naszych kont w mediach społecznościowych.

Już Łukasz w jednym ze swoich wpisów na blogu: Czas Gentelmenów podkreślił,że niewiele jest miejsc, w których mężczyzna czuje się równie zagubiony, jak w kwiaciarni. Czy w Bloomiebox  mężczyzna może liczyć na pomoc?

Pani Ania: O tak ! Cały proces jest bardzo prosty. Do wyboru jest klasyczny box, który jest niespodzianką i tylko ja wiem co w danym tygodniu będzie w środku. Takie niespodziankowe boxy dostarczamy w każdy czwartek. Jeżeli zależy nam na dostawie na konkretny dzień do wyboru są na dzień dzisiejszy dwa bukiety. Tradycyjny złożony głównie z czerwonych róż i sezonowy. Do boxa można dołączyć liścik, który odręcznie wypisuje do każdego zamówienia. Jeżeli nie mamy pomysłu na liścik to chętnie pomogę !

Czyli panowie nie popełnią faux pas wręczając swojej ukochanej na przykład bukiet żółtych tulipanów, w tradycji uznawanych  jako miłość bezsensu, która nie długo się skończy? Czy temat znaczeń kwiatów jest już nieaktualny?

Pani Ania: Jeżeli kwiaty się nie spodobają będzie moja wina 🙂 Ale jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji, wiec gwarantuje uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby. Dobieram kolory i gatunki kwiatów zgodne z pora roku i to zawsze jest mix kilku kolorów i struktur, wiec nie bałabym się tu o symbolikę. Myślę, że to my nadajemy znaczenie kwiatom. Jako kobieta nie łudzę się, ze mój mężczyzna googluje znaczenie kwiatów, tylko wybiera to co myśli, że mi się spodoba. Jako ciekawostkę powiem, ze chryzantemy które większości osób kojarzą się z kwiatami na cmentarz to jedne z najmodniejszych kwiatów na jesień. Oczywiście w odpowiednim towarzystwie, kolorze i proporcjach, ale za to jestem odpowiedzialna ja i nie musimy obawiać się faux pas.

Aby założyć firmę musiała Pani zrezygnować z pracy? Jak to było?

Pani Ania: Bardzo szybko zrezygnowałam z pracy. Wiedziałam, że albo robię to na 200% albo wcale. Nie tak dawno temu skończyłam studia i wiedziałam, ze to idealny moment. Nie chciałam się zasiedzieć w pracy na etat i odwlekać planów. Bardzo dużo zaryzykowałam, ale nie żałuje.

fot. Bloomiebox

Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu działalności gospodarczej. To nie łatwy krok dla przedsiębiorczy zwłaszcza na początku jego drogi. Rozmawiałam już na ten temat z właścicielką firmy ekokosmetyków dla alergików. Jak udźwignęła Pani tematy księgowości, aspekty prawne, marketingu, tworzenia strony?

Pani Ania: Korzystam z usług księgowej i prawnika. Wszystkim innym zajmuje się sama, dlatego te poważniejsze kwestie pozostawiam specjalistom w swojej dziedzinie. Jeżeli chodzi o marketing i stronę internetowa to cały czas się uczę, każdego dnia.

Standardowo, na koniec rozmowy. Ulubiony cytat?

Pani Ania: „Rób codziennie jedną rzecz, która Cię przeraża.”

7 Comments

  1. Pingback: Pomysłowe prezenty dla zakochanych par. Oryginalne prezenty dla dwojga

  2. Pingback: Oryginalne pomysły na prezenty ślubny Parze Młodej. Ciekawe propozycje.

  3. Pingback: Prezent na mikołajki. Propozycje prezentów dla kobiety.

  4. Pingback: Macierzyństwo impulsem do rozpoczęcia biznesu -

  5. Pingback: Schudła 70 kg w nieceałe 2 lata. Dieta i trening kluczem do sukcesu.

  6. Pingback: Kwiaty w pudełku - nowy folklorystyczny trend -

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *